1/18/2018

Przegląd kremów pod oczy na każde potrzeby!


Przygotowałam dla Was moje subiektywne zestawienie najciekawiej zapowiadających się kremów pod oczy. Są to produkty różnego typu, o różnych składach, konsystencjach, cenach… więc mam nadzieję, że każda z Was znajdzie coś dla siebie. Jeśli kojarzycie jakiś super produkt, którego nie powinno tu zabraknąć to napiszcie o tym koniecznie w komentarzach! I musowo dajcie znać które kosmetyki najbardziej wpadły Wam oko: jest to dla mnie przydatna informacja zwrotna dotycząca tego, co Wy w kosmetykach cenicie najbardziej i o czym mogłabym napisać więcej :)

Aha, jak zawsze: część linków zamieszczonych w tekście to linki afiliacyjne, co oznacza że jeśli po kliknięciu w nie coś zakupicie, drobny odsetek trafi do mojej kieszeni (nie podnosząc płaconej przez Was ceny!). Nie oznacza to że zachęcam Was do kupowania, po prostu uprzedzam na wypadek gdyby trafił tu ktoś, kto nie widział tej informacji przy innych tekstach :)


Produkty żelowe 


Wrzuciłam tu zarówno żele, jak i bardzo lekkie kosmetyki kremowo-żelowe, które wchłaniają się praktycznie do zera i są bardzo lubiane szczególnie przez posiadaczki tak zwanych tłustych powiek. Zwykle super sprawdzają się pod makijaż, a myślę że można też próbować używania ich warstwowo, pod treściwsze kremy.


Flos-Lek Pharma, żel pod oczy anti-aging

(oraz inne żele Flos-Lek :) )

Aqua, Glycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Euphrasia Officinalis Extract, Steareth-20, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Panthenol, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hyaluronic Acid, Methylparaben.


Mam wrażenie, że jest to jedyny ze słynnej gamy żeli Flos-Leku którego nie miałam: w czasach, gdy namiętnie je stosowałam albo jeszcze go nie było, albo nie był tak powszechnie dostępny jak wszystkie pozostałe. Dziś wolę już produkty kremowe, ale kiedyś kochałam te żele i znam wiele osób, które preferują tak lekkie konsystencje. W przeciwieństwie do większości żeli, ten krem poza nawilżaczami i substancjami żelującymi zawiera też ciekawe składniki: przede wszystkim zwiększający gęstość skóry peptyd, ale też ekstrakt ze świetlika, pantenol sok z aloesu. Szkoda, że mamy tu też alkohol i uwalniający formaldehyd konserwant :( Ale na pewno jest to produkt ciekawy.


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Perfecta, FENOMEN C

Balsam pod oczy i powieki, rozjaśnienie i likwidacja cieni


Aqua, Glycerin, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii Butter, Dicaprylyl Ether, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Albizia Julibrissin Bark Extract, Sorbitol, Ascorbyl Glucoside, Panthenol, Glucose, Trilaureth-4 Phosphate, Alcohol, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Dimethicone, Ethylhexyl Cocoate, Dimethiconol, Tocopherol, Glycine Soja Oil, Retinol, Dimethylmethoxy Chromanol, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Mica, CI 77891.

Ten kremo-żel akurat u mnie nie sprawdził się, o czym możecie poczytać w recenzji, którą wrzuciłam na blog w październiku. Znajdziecie tam też pełną analizę składu, a tutaj zwrócę uwagę na połączenie witaminy C, retinolu i innych świetnych substancji aktywnych. Trudno orzec, czy sprawdzi się u Was, ale na pewno warto rozważyć zwłaszcza jeśli odrobina alkoholu w kosmetykach Wam nie szkodzi.

Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Mizon, SNAIL REPAIR Eye Cream


Snail Secretion Filtrate, Butylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Limnanthes Alba (meadowfoam) Seed Oil, Niacinamide, Octyldodecyl Myristate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Squalane, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Water, Polysorbate 20, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Beeswax, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sodium Hyaluronate, Rh-oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hydrolyzed Wheat Protein, 1,2-hexanediol, Prunus Amygdalus Dulcis (sweet Almond) Seed Extract, 1,2-hexanediol, Portulaca Oleracea Extract, Betula Platyphylla Japonica, Adenosine, Disodium Edta

O tym kremie marzyłam od 2013 roku, a prawie rok temu wrzuciłam go na coś w rodzaju mojej ceromaniaczej wishlisty. I co? Basia podarowała mi odlewkę tego produktu i uratowała mnie przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Ja chyba po prostu nie lubię żeli i żelo-kremów, bo i ten się u mnie nie sprawdził dając podobny rezultat jak wspomniany wyżej balsam Mincer. Nie do stopnia pęknięć, ale ewidentnie ją podrażnia czy uczula. Co ciekawe, Basia obserwuje u siebie podobny efekt, więc jeśli macie możliwość zdobycia odlewki to polecam!

Skład jest ogólnie super: pełen nawilżaczy takich jak filtrat ze śluzu ślimaka, glikole, gliceryna czy kwas hialuronowy. Między nimi wchodzą emolienty, w tym naturalne oleje, skwalan, wosk pszczeli, lekki silikon. Wysoko jest rozjaśniający przebarwienia niacynamid, a nieco bliżej końca składu robi się naprawdę ciekawie, bo mamy tu kolejno: EGF, inny „pogrubiający” cerę peptyd, trochę składników roślinnych i adenozynę. Konsystencja jest bardzo, ale to bardzo lekka. Jeśli lubicie takie produkty, to na pewno warto poczytać opinie z długotrwałego stosowania: ja nie jestem w stanie takiej wydać, bo coś w nim szkodzi mojej skórze :(


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).




Kremy o lekkiej konsystencji


Czyli mój ulubiony typ kremów do stosowania na co dzień. Dzięki nieco większej okluzji zapewniają mojej skórze wokół oczu znacznie lepsze nawilżenie niż typowo nawadniające żele, a są przy tym dalej lekkie i kompatybilne z makijażem.

Vis Plantis, RETI VITAL CARE

Krem pod oczy, intensywny reduktor cieni i zmarszczek wokół oczu


Aqua, Isostearyl Isostearate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Snail Secretion Filtrate, Betaine, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Ceteareth-20, Algae Extract, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Retinol, Centaurea Cyanus Flower Extract, Sodium Stearoyl Glutamate, Adenosine, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Allantoin, Parfum, Hexylene Glycol

Tego kremu używam obecnie na dzień i jestem z niego bardzo zadowolona, ale prawdę mówiąc nie jestem pewna czy ciągle jest w sprzedaży, bo zniknął ze strony producenta. Tym niemniej to fajna propozycja pod makijaż, dla mnie szczególnie dobra jako połączenie solidnego nawilżenia z idealnym wchłanianiem się. W ładnej, emolientowo-olejowej bazie mamy tu nawilżające filtrat ze ślimaka i betainę oraz ekstrakt z alg, a potem – wysoko jak na tani krem pod oczy! – wchodzi już retinol. A po nim jeszcze ekstrakt z bławatka, adenozyna, witamina E, witamina C i alantoina. No cudo. Jeśli go wycofali, to będę serio smutna :(


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Sylveco, Łagodzący krem pod oczy


Woda, Olej z pestek winogron, Olej sojowy, Naturalny emulgator z oleju kokosowego, Masło karite (Shea), Skwalan, Triglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego, Stearynian glicerolu, Olej arganowy, Kwas stearynowy, Alkohol cetylostearylowy, Ekstrakt ze świetlika łąkowego, Ekstrakt z chabru bławatka, Alkohol benzylowy, Witamina E, Betulina, Guma ksantanowa, Kwas dehydrooctowy


To taki fajny, uniwersalny produkt dobry pod makijaż i nie tylko. Każdy składnik możecie sobie kliknąć na stronie Sylveco tutaj!, ale mamy tu po prostu zielony miks oparty o naturalne oleje i inne emolienty, humektanty, roślinne ekstrakty, witaminę E i betulinę.


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Fitomed, MÓJ KREM NR 10

Przeciwzmarszczkowy pod oczy


Aqua, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Argania Spinosa Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, D-Panthenol, Trilaureth-4-Phosphate Caprylic/Capric Triglyceride, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerine.

W tym kremie nie widzę zbytnio typowo znanych z przeciwzmarszczkowego działania składników, chyba że za taki uznamy pełen antyoksydantów ekstrakt z zielonej herbaty stanowiący jego bazę. Tym niemniej jest to skład ze świetnymi olejami, humektantami i pantenolem, więc ma spore szanse sprawdzić się u każdego oczekującego lekkiej konsystencji i efektywnej pielęgnacji.




Dla wrażliwców


Tu od razu mała uwaga: nie są to kremy, które poleciłabym typowo do skóry wrażliwej, bo zwłaszcza w skrajnych przypadkach unikałabym przy niej stosowania czegokolwiek z roślinnymi ekstraktami i innymi silniejszymi substancjami. Ale te kremy mają stosunkowo krótkie i całkiem przyjemne składy, więc stanowią jakąś opcję do wypróbowania jeśli nasza skóra pod oczami nie należy do przypadków ekstremalnych.

Floslek, ANTI-AGING KURACJA HIALURONOWA

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy


Aqua, Pentylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Ethylhexyl Stearate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Steareth-20, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid.


Z humektantem na pierwszym miejscu spodziewam się, że krem będzie miał lekką, ale jednak zapewniającą odpowiednią emolientową okluzję konsystencję. Mamy tu też olej arganowy z dość zaskakującym dla mnie dodatkiem pogrubiającego skórę peptydu, pantenolu i ekstraktu z orzechów arganowych. Wygląda to super!


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Soraya, TAURYNOWA ENERGIA

Rozświetlający krem pod oczy, na dzień i na noc


Aqua, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Sodium Carrageenan, Jania Rubens Extract, Dipeptide-2, Ethylhexylglycerin, Sea Salt, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Mica, Polysorbate 60, Sodium Citrate, Caprylyl Glycol, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Citric Acid, Hesperidin Methyl Chalcone, Steareth-20, Phenoxyethanol, CI 77891, CI 77491.

Ta nowość dopiero wchodzi do sprzedaży (w „moich” Rossmannach jeszcze jej nie ma), ale skład już przykuł moją uwagę. Baza jest oparta o emolienty z dodatkiem masła shea, a w niej sporo antyoksydantów z ekstraktem z wodorostów na czele. Do tego dwa peptydy, pantenol, sól morska, rozświetlająca mika... oraz oczywiście substancje nawilżające. Warto wspomnieć, że Dipeptide-2 to składnik, przy którym postuluje się (chociaż nie ma na razie definitywnych doniesień), że wspomaga krążenie limfatyczne i tym sposobem miałby działać przeciwobrzękowo. Więc cały produkt jest dla mnie bardzo intrygujący.

Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Perfecta, ELIXIR MULTI-KOLAGEN

Krem pod oczy i na powieki, dzień i noc 30+/40+
=
Perfecta, ELIXIR MULTI-KOLAGEN

Krem pod oczy i na okolice ust na dzień i na noc 50+/60+


Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caffeine, Palmitoyl Glycine, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Hydrolyzed Rice Bran Protein, Superoxide Dismutase, Glycine Soja Protein, Sodium Hyaluronate, Stearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ceteareth-25, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, BHA, Mica, CI 77891.

Tu ciekawostka: dwa różne produkty mają identyko skład :D Na opakowaniu informacje od producenta delikatnie różnią się (grupą wiekową, przeznaczeniem produktu, drobnymi zmianami w opisie), ale INCI mają identyczny. I całkiem sympatyczny!

W emolientowo-humektantowej bazie mamy i kofeinę, i dwa peptydy „pogrubiające” skórę, proteiny ryżu i pszenicy (które mogą tu działać jako naturalne odpowiedniki peptydów zwiększających gęstość skóry), silny antyoksydant i rozświetlającą mikę. Warto się tymi dwoma kremami zainteresować :)


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Naturalne kremy przeciwstarzeniowe


Jak wiecie, ja staram się do życia podchodzić zdroworozsądkowo i moje kosmetyki mają mieć najlepsze, a niekoniecznie najbardziej naturalne składniki. Ale wiem, że wiele z Was ceni sobie Naturę ponad wszystko i staram się robić wszystko, by na te potrzeby odpowiadać. Mam więc też i trzy propozycje najciekawszych moim zdaniem naturalnych kremów przeciwstarzeniowych!


Natura Siberica, LOVES ESTONIA

Ujędrniający krem-lifting pod oczy malina moroszka i chaber


Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Xylitol, Silica, Glycerin, Triticum Vulgare Germ Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Sorbitan Caprylate, Methyl Glucose Sesquistearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Xanthan Gum, Palmitoyl Tripeptide-5, Centaurea Cyanus Flower Water*, Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Citric Acid, CI 77891, CI 77491.

W tym kremie producent zdecydował się na wrzucenie do składu pogrubiającego skórę peptydu. Poza nim mamy w miarę tradycyjnie: emolienty, oleje i ekstrakty roślinne, humektanty.

EDYCJA (27.10.2020): Jeśli o mnie chodzi, to w mojej pielęgnacji ten krem się nie sprawdził. Ma bardzo lekką konsystencję, a ja wolę te treściwsze. Ponadto jeśli dostanie się do oczu to piecze, więc nie jest to produkt dla fajtłap jak ja ;)

Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Baikal Herbals, Przeciwzmarszczkowe kolagenowe serum pod oczy


Aqua, Dicaprylyl Ether, Methyl Glucose Sesquistearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Stearate, Linum Usitatissimum Oil, Lilium Davurica Extract, Aloe Barbadensis Extract, Silvia Officinalis Oil, Cyclopentasiloxane, Palmitoyl Oligopeptide (and) Tetrapeptide-7, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Xantan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Tocopherol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citranellol, Hexyl cinnamal, Linalool.

Skład pod pewnymi względami podobny do powyższego, ale jednak na pierwszy rzut oka widać więcej wszystkiego ;) Więcej ekstraktów i olei oraz więcej peptydów, bo poza kompleksem syntetycznych mamy tu też naturalne proteiny mające szansę działać podobnie do nowoczesnych peptydów. Jest tu też antyoksydacyjna witamina E.



Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


White Agafia, Krem-lifting do powiek powyżej 50 lat


Aqua, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Eleutherococcus Senticosus Root Extract*, Pinus Sibirica Seed Oil*, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Camellia Oleifera Seed Oil*, Rosa Damascena Flower Water*, Cetraria Islandica Extract*, Rosa Canina Fruit Oil*, Amaranthus Spinosus Seed Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Borago Officinalis Seed Oil*, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool**, Limonene**, Citronellol**.

Tutaj już bez dodatku peptydów „z laboratorium”, ale proteiny roślinne są, a poza nimi bogactwo innych olei i ekstraktów, a dodatkowo jeden alkohol tłuszczowy (emolient), witamina E i nawilżający kwas hialuronowy.


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Kremy pod oczy z witaminą C


Jak wiecie, witamina C to jeden z moich ukochanych składników w pielęgnacji przeciwstarzeniowej i nie tylko. Jej obecność w kremie pod oczy pożądana jest nie tylko ze względu na standardowe właściwości antyoksydacyjne i wspomagające syntezę kolagenu, ale też z powodu jej właściwości rozjaśniających przebarwienia, które na cienkiej skórze wokół oczu są szczególnie widoczne.


Perfecta, FENOMEN C

Krem pod oczy i na powieki, rozjaśnienie i likwidacja „worków”


Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Behenyl Alcohol, Sodium Acrylates Copolymer, Lecithin, Dicaprylyl Ether, Albizia Julibrissin Bark Extract, Alcohol, Terminalia Ferdinandiana Fruit Extract, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Sorbitol, Ascorbyl Glucoside, Panthenol, Glucose, Trilaureth-4 Phosphate, Phospholipids, Sphingolipids, Butylene Glycol, Musa Sapientium Extract, Centella Asiatica Extract, Glycine Soja Oil, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Hydroxyacetophenone, Phenoxyethanol, Octadecyl Di-T-Butyl-4-Hydroxyhydrocinnamate, Mica, CI 77891

Jeden z kremów z serii Fenomen C u mnie się nie sprawdził, ale zastanawiam się czy temu dla odmiany nie dać szansy. Skład sugeruje bardziej treściwą, mniej żelową konsystencję i czuję, że to byłaby już połowa sukcesu ;)

Kusi, bo poza alkoholem (który, jak sądzę, ma tu promować przechodzenie substancji aktywnych w głąb skóry) skład jest super: mocno emolientowa baza, sporo ekstraktów, dwie formy witaminy C w tym bardzo nowoczesna i stabilna Ascorbyl Tetraisopalmitate, nawilżacze, pantenol i mika.



Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


AA, NOVASKIN
Krem pod oczy 60+, redukcja zmarszczek + jędrność, aktywna odnowa naskórka
Krem pod oczy 50+, redukcja zmarszczek + elastyczność, aktywna odnowa
Krem pod oczy 40+, wygładzenie + odżywienie, aktywna odnowa naskórka


Aqua, Niacinamide, Hydrogenated Polydecene, Myristyl Myristate, Arachidyl Alcohol, Glycerin, Betaine, Octyldodecanol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Isohexadecane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isodecyl Neopentanoate, Behenyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Palmitic Acid, Persea Gratissima Oil, Panthenol, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Malpighia Punicifolia Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Cell Extract, Lactobionic Acid, Arachidyl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Silybum Marianum Seed Oil, Squalane, Cetyl Alcohol, Glyceryl Behenate, Hydrogenated Palm Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Allantoin, Ceramide NP, Lecithin, Myristyl Alcohol, Lauryl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Ornithine HCL, Carnosine, Glycine, Histidine, Lysine, Calcium Gluconate, Magnesium Gluconate, Cupric Chloride, Cholesterol, Manganese Chloride, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Isomalt, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin.

Te trzy kremy z serii AA Novaskin mają składy tak podobne, że za stratę czasu uważam analizowanie każdego z nich z osobna. Tutaj analiza kremu w wersji 60+ :) Jak widać, generalnie nie są to typowo lubiane przeze mnie składy, bo ja wolę raczej krótsze i konkretniejsze :D Ale też nie jest tak, że mamy tu samo byle co, a przynajmniej witamina C jest tu w stabilnej i stosunkowo aktywnej formie, co poza tą linią oraz oboma kremami z serii Perfecta FENOMEN C jest w sumie rzadkim zjawiskiem.

Tu mamy mocne wejście w postaci niacynamidu zaraz po wodzie :O Potem emolienty i humektanty, antyoksydanty (w tym kwas laktobionowy <3), naturalne oleje i ekstrakty, substancje łagodzące podrażnienia, aminokwasy… No i oczywiście wspomniana wcześniej witamina C. Generalnie: dzieje się :D W wersjach 50+ i 40+ większość składników powtarza się zmieniając tylko miejsce w składzie, więc nie zdziwiłabym się gdyby różnice w działaniu między tymi kremami nie były zbyt wielkie.


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Kremy odżywcze


Czyli kremy, które najchętniej stosuję na noc, by na skórze wokół oczu spoczął kojący, pełen antyoksydantów i witamin okład.


Resibo, krem pod oczy


Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Crambe Abyssinica Seed Oil, Coco Caprylate/Caprate, Glycerin, Cetearyl Olivate, Argania Spinosa Kernel Oil, Sorbitan Olivate, Helianthus Annuus Seed Oil, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Rheum Rhaponticum Root Extract, Commiphora Mukul Resin Extract, Leptospermum Scoparium Branch/Leaf Oil, Caffeine, Cucurbita Pepo Seed Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Solidago Virgaurea Extract, Citrus Limon Peel Extract, Zea Mays Oil, Sesamum Indicum Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Hydrogenated Olive Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Sucrose Palmitate, Microcrystalline Cellulose, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Glyceryl Linoleate, Sodium Phytate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

Kocham ten krem. Ponieważ rano stosuję także w okolice oczu intensywnie działające serum Liq CC, a na to jedynie lekki krem Vis Plantis, wieczorem lubię skórę wokół oczu rozpieścić, otulić i dogłębnie odżywić. Ten krem zapewnia mi wszystkie te rzeczy, a dodatkowo dobrze się wchłania bez zostawiania oślizgłej warstwy jak robi to wiele takich bogatszych kremów. Jest po prostu kompresem dla mojej skóry.

Wśród emolientów królują w nim naturalne oleje, a rolę humektantów pełnią tu umieszczone wysoko gliceryna i kwas hialuronowy. Dodatkowo mamy tu witaminę E, bogactwo ekstraktów i kofeinę.

PS. Krem dostałam od producenta za darmo. Nie wiem czy ma to dla Was znaczenie (dla mnie nie ma), ale mówię dla jasności :) 


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Vianek, odżywczy krem pod oczy

Woda, Olej sojowy, Kokaprylan, Olej z pestek moreli, Stearynian sorbitanu, Sucrose Cocoate, Stearynian glicerolu, Ekstrakt z szyszek chmielu, Gliceryna, Kwas stearynowy, Alkohol cetylostearylowy, Lecytyna, Olej rokitnikowy, Witamina E, Guma ksantanowa, Alkohol benzylowy, Kompozycja zapachowa, Kwas dehydrooctowy, Salicylan benzylu

Ponownie, każdy składników możemy poznać klikając na stronie tego kremu w sklepie Sylveco :) Ale mamy tu po prostu praktycznie same fajne składniki: oleje i inne emolienty, ekstrakt z chmielu, nawilżającą glicerynę i witaminę E.



Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Kremy pod oczy z peptydami


O tym, czemu każda z nas powinna żądać peptydów w swoim kremie pod oczy pisałam w zbiorczym artykule na temat peptydów jako bardzo ciekawej grupy substancji czynnych w kosmetykach. W przeciwieństwie do retinolu, peptydy z grupy zwiększającej gęstość skóry nie mają działania drażniącego i dlatego stosowanie ich w obrębie oczu ma same plusy. Jest to także idealna grupa kremów dla tych z nas, które mają naturalne cienie pod oczami z powodu prześwitujących żyłek i naczynek: to minimalne pogrubienie skóry ma szansę delikatnie zmniejszyć ich widoczność.


Sesderma, GLICARE

Żel na kontur oczu i ust


Aqua, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Methylsilanol Mannuronate, Boswellia Serrata Gum, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Trideceth-9, Dipropylene Glycol, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Melilotus Officinalis Extract, Sodium Hydroxide, Glycerin, Disodium EDTA, N-Hydroxysuccinimide, Steareth-20, Acetyl Tetrapeptide-5, Chlorhexidine digluconate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, CI17200, Palmitoyl Tetrapeptide 3, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben.

Ponieważ to dermokosmetyk, producent dzieli się z nami imponującymi stężeniami: kompleks Haloxyl stanowi 2% składu, a Acetyl Tetrapeptide-5 mamy tu 10%. Ten ostatni znany jest jako Eyeseryl i często jest składnikiem dobrych kremów pod oczy, dlatego że ten konkretny peptyd jest znany z działania przeciwobrzękowego i mocno nawilżającego, co oznacza działanie wymierzone w dwa problemy wybitnie częste w obrębie skóry wokół oczu. Z kolei Haloxyl ma działać głównie na przebarwienia, bo roślinny flawonoid chryzyna (wspierany przez pogrubiające skórę peptydy) działa przeciwzapalnie i ma wspomagać eliminację produktów rozpadu hemoglobiny (jonów żelaza, bilirubiny), których odkładanie jest główną przyczyną tworzenia się cieni pod oczami. Poza tymi peptydami w żelu mamy też garść substancji nawilżających oraz ekstrakt z nostrzyka żółtego.



Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


tołpa, DERMO FACE STIMULAR 40+
Ujędrniający krem przeciwzmarszczkowy pod oczy


Aqua, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, C12-15 Alkyl Benzoate, Squalene, Cetearyl Olivate, Peat Extract, Pentaerythrityl Distearate, Sorbitan Olivate, Enteromorpha Compressa Extract, Caesalpinia Spinosa Gum, Hydrolyzed Wheat Gluten, Ceratonia Siliqua Gum, Cassia Angustifolia Extract, Hesperidin Methyl Chalcone, Dipeptide-2, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 20, Xanthan Gum, Steareth-20, Titanium Dioxide, Tin Oxide, Mica, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid.

Też bardzo ciekawy produkt! Peptyd przeciwobrzękowy plus peptyd pogrubiający skórę, do tego garść naturalnych olei i ekstraktów (wraz ze znakiem rozpoznawczym marki, czyli ekstraktem z torfu), emolienty, nawilżający hydromanil (gliceryna + galaktomannany z rośliny Tara)  i jeszcze antyoksydant. Moim zdaniem bardzo fajna rzecz!



Eveline Cosmetics, EKSPERT ODMŁODZENIA

Przeciwzmarszczkowy krem silnie ujędrniający pod oczy i na powieki


Aqua (Water), Octyldodecanol, Glyceryl Stearate SE, Ceteareth-20, C10-18 Triglycerides, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, CI 77891, Glycine Soja Oil, Caffeine, Panthenol, Arnica Montana Flower Extract, Euphrasia Officinalis Leaf Extract, Albizia Julibrissin Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Paeonia Officinalis Flower Extract, Glycerin, Collagen Amino Acids, Sodium Hyaluronate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trithanolamine, Ozokerite, Hydrogenated Vegetable Oil, Cera Alba, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Hydrogenated Palm Acid, Stearyl Stearate, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Carbomer, Sodium Lactate, Polysorbate 20, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, DMDM Hydantoin, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Mica.

Tutaj producent obiecuje nam, że krem „cofa wiek biologiczny o dziesięć lat” i z tego miejsca mam prośbę: Eveline, weźcie się ogarnijcie, to już jest gruba przesada :P Ten krem ma ciekawy skład, ale obietnice są oczywiście totalnie na wyrost. Co najważniejsze, mamy tutaj peptydy zwiększające gęstość skóry. Ale poza nimi jest nie mniej ciekawie: poza emolientami i prawdziwym bogactwem nawilżaczy, są tu też kofeina, substancje przeciwzapalne, ekstrakty, anyoksydanty i jeszcze odrobina miki. Uwagę zwraca też dwutlenek tytanu, który jest tak wysoko, że może działać nam tu też trochę jako mineralny filtr UV, chociaż producent nic o tym nie wspomina. Tak więc ten krem ma realne szanse zmniejszać widoczne zmarszczki czy przeciwdziałać powstawaniu nowych, ale umówmy się: nie cofnie wieku naszej skóry o dziesięć lat :D


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



Kremy pod oczy z sensownym filtrem przeciwsłonecznym



Nie raz i nie dwa razy pisałam o tym, że dla mnie najważniejszą rzeczą którą możemy zrobić dla swojej skóry w prewencji starzenia są kremy z filtrem przeciwsłonecznym. O ile na resztę twarzy dość łatwo jest znaleźć porządną ochronę UV, o tyle w okolicach oczu wiele produktów się nie sprawdza, a kosmetyki przeznaczone do tych okolic rzadko mają SPF o sensownej wysokości. Więc w temacie kremów pod oczy najlepiej zapowiadającą się ochronę mogą zaoferować te kremy:

Make Me Bio, Bio krem pod oczy z marakują SPF 25


Aqua (Woda), Aloe Barbadensis (Aloes) Leaf Juice*, Cetearyl Alcohol & Polysorbate 60, Palm Free Vegetable Glycerin (Roślinna Gliceryna - Bez Oleju Palmowego), Helianthus Annuus (Słonecznik) Seed Oil*, Olea Europaea (Oliwka) Oil*, Cocos Nucifera (Kokos) Oil*, Butyrospermum Parkii (Masło Shea) Butter*, Prunus Armeniaca (Morela) Kernel Oil*, Zinc Oxide, Silk Peptide Protein, Ascorbic Acid (Witamina C), Sodium Hyaluronate, Palm Stearic Acid, Xanthan Gum, Triticum Vulgare (Pszenica) Germ Oil*, Argania (Argan) Oil, Camellia Sinensis Leaf (Ekstrakt Z Zielonej Herbaty) Extract*, Passiflora Edulis (Marakuja) Extract*, Tocopherol (Witamina E), Arnica (Arnika) Oil, Ficus Carica (Figowiec Pospolity) Leaf Extract*, Vaccinium Myrtillus (Borówka Czarna) Extract*, Rubus Idaeus (Wyciąg Z Maliny) Extract*, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin 

No na taki skład to aż miło popatrzeć :) Tutaj wyjątkowo dla wygody ekstrakty odróżniłam od olejów przez podkreślenie, a sok z aloesu (który jest pochodzenia naturalnego, a jednocześnie jest substancją nawilżającą) przez kolor niebieski, żeby łatwiej było ocenić emolientowo-humektantową bazę tego kremu. Mamy w niej oczywiście także: mineralny filtr UV, proteiny jedwabiu, witaminę C i antyoksydacyjną witaminę E. Smarowałabym! :D


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


SkinCeuticals, Mineral Eye UV Defense SPF 30


Titanium Dioxide 9%, Zinc Oxide 4%, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Triethylhexanoin, Isohexadecane, Talc, Hydrogenated Jojoba Oil, Dimethicone Crosspolymer, Styrene/Acrylates Copolymer, Styrene/Acrylates Copolymer, C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Stearate, Alumina, Polyhydroxystearic Acid, Iron Oxides, Phenoxyethanol, Silica Silylate, PEG-8 Laurate, Triethoxycaprylylsilane, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Disodium Stearoyl Glutamate, Paraffin, Aluminum Hydroxide.

To taki trochę krem bez niczego, a najprościej rzecz ujmując: jest to krem z filtrem do okolic oczu (a nie, dla porównania z pozostałymi kremami tego rodzaju, krem pod oczy z dodatkową funkcją ochrony UV). Jest to typowy filtr mineralny, w którym drobinki dwutlenku tytanu i tlenku cynku są w polimerowych otoczkach, a całość zawieszona jest w emulsji praktycznie w stu procentach składającej się z nowoczesnych silikonów, w większości super lekkich i dających ultra gładkie wykończenie, które powinno być kompatybilne z makijażem. W temacie pielęgnacji mamy tu tylko olej jojoba, więc moim zdaniem jest to produkt idealny do stosowania w duecie z jakimś fajnym żelem pod spodem. Mnóstwo produktów z tego wpisu wygląda na takie, które powinny się z nim zgrać :)


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).


Medik8, Hydra8 Eye 360 SPF 30


Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Dicaprylyl Carbonate, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetearyl Alcohol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Sodium Hyaluronate, Carnosine, Polysilicone11, Glucosyl Hesperidin, Disodium EDTA, Moringa Oleifera Seed Extract, Silica, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Ectoin, Laureth12.

Tutaj widzimy podobny zamysł przy tworzeniu kosmetyku jak przy produkcie Skinceuticals, ale z innym podejściem. Po pierwsze, mamy tu do czynienia z filtrami chemicznymi, z czego dwa z nich są fotostabilne i o szerokim spektrum <3 Po drugie, mamy tu też nieco więcej substancji pielęgnujących: nawilżających, przeciwutleniaczy (w tym witaminy C w tej świetnej, nowoczesnej postaci), ekstraktu z moringi olejodajnej i przeciwzapalnej ektoiny. Dodatek krzemionki daje szansę na bardziej matowe wykończenie produktu (nie miałam go, więc nie wiem jak faktycznie się zachowuje). Jeśli go znacie to proszę o Wasze opinie :)


Do kupienia na przykład tutaj (dzięki!).



***


Same nazwy i składy kremów wymienionych w tekście zajęły mi sześć stron A4, więc o tym jak ten artykuł rozrósł się po dodaniu do nich krótkich analiz i opinii nie będę nawet wspominać ;) Po wrzuceniu tekstu w edytor na Bloggerze kolorowanie tych po trzykroć przeklętych składników w każdym INCI zajęło mi cały dzień. Miej litość nad moją duszą i daj lajka temu tekstowi na fejsie albo najlepiej go udostępnij. Nigdy Ci tego nie zapomnę ♡


Ania

57 komentarzy:

  1. Aniu, wpis sztos! Kawał dobrej roboty, jest ogromnie pomocny. Kiedy tylko mój aktualny krem pod oczy się skończy, skorzystam z Twojej listy. A tak przy okazji, pozwolę sobie zapytać - co sądzisz o składzie serum do twarzy: Water, Copper Tripeptide-1, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Beta Glucan, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Tropolone, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Human Oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-13, Disodium EDTA.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo fajny! O tym Copper Tripeptide-1 już kiedyś pisałam, jemu przypisuje się działanie nie tylko pogrubiające skórę, ale i przeciwzapalne - to bardzo ciekawy składnik. Oczywiście nie on jedyny jest godny uwagi w tym kosmetyku :) To serum Mizon?

      Usuń
    2. Tak, Mizon :) niezłe masz oko :D. Czyli warto się skusić?

      Usuń
    3. Tych pytań "Czy warto...?" bardzo nie lubię, bo jest tu za dużo zmiennych ;) Nie wiem jaką masz resztę pielęgnacji, jakie produkty z peptydami testowałaś wcześniej, jaki masz budżet, a co najważniejsze: samego serum też nie miałam, więc nie mam z nim doświadczenia ;) To jest jednak decyzja, jaką każda z nas musi podejmować sama :D

      Usuń
  2. Resibo najbardziej mnie kusi ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widać, że napracowałaś się przy tym wpisie. U mnie niestety ciężko o dobry krem pod oczy. Większość z nich daje jedynie nawilżenie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetny wpis. Stosowałam wcześniej produkty Flos-Lek i byłam zadowolona. Ale ostatnio znalazłam coś lepszego (nie wymieniłaś tego produktu w zestawieniu) - arganowy krem pod oczy firmy Nacomi (dostępny w Hebe albo u nich online). Jest taki "bardzo odżywczy" - skóra jest delikatniejsza, zmniejsza też worki. Może mogłabyś przeanalizować jego skład? Z chęcią się dowiem więcej na jego temat :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wklej mi ten skład tutaj, z chęcią się przyjrzę! :)

      Usuń
    2. Też bardzo go lubię i chętnie przeczytam, co o nim myślisz (czy warto stosować na noc?) :) A skład taki:

      Aqua, Argania Spinosa Kernel Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Cetyl Alcohol, Glycerin, Panthenol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Lauroyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

      Usuń
    3. Moim zdaniem na takiego odżywczego tłuścioszka zapowiada się idealnie :D Same fajne oleje, alkohol tłuszczowy (<3), nawilżacze i witamina E :)

      Usuń
    4. Dziękuję Ci bardzo :) Jedyne, co mnie martwi czy ten krem przez swoją gęstość nie pomaga za bardzo grawitacji? :)

      Obecnie za Twoim poleceniem używam wieczorem kremu z Bielendy (jesienią i zimą na zmianę z czymś z kwasami) i Nacomi, a rano i Floslek Aktywny krem miejski - skład na dole (do zmiany ze względu na silikony i Aluminum Starch Octenylsuccinate - mnie niestety zapychają) i Sorayę Taurynową Kurację. Niestety po większości kremów na dzień strefa T świeci mi się jak żarówka :/ Myślisz, że serum z wit C może posłużyć jako zastępstwo dla kremu na dzień? Zależy mi na wczesnym działaniu przeciwzmarszczkowym, a moja skóra nie lubi zbyt dużej ilości kosmetyków na raz.

      Aqua, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cyclomethicone, Shea Butter Ethyl Esters, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, C12-15 Alkyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Limnanthes Alba Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Oleate, Laminaria Hyperborea Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Plumeria Obtusa Leaf Cell Extract, Colloidal Gold, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Propylparaben, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Iodopropynyl Butylcarbamate, Disodium EDTA, Alpha-Isomethyl Ionone.

      Usuń
    5. Wow, nietypowy skład! Filtry są wysoko i dwa na trzy z nich są super jakości (Uvinul i Tinosorb S). Sama baza jest taka raczej przeciętna (silikon, emulgatory, syntetyczne emolienty - nic szkodliwego, ale dupy nie urywa), ale są w niej też ciekawsze składniki (fajne oleje, ekstrakty, witaminy). Ciekawa rzecz :D

      Dużo zależy od tego jaką dokładnie masz cerę i jakie serum ;) Ale takie na przykład serum Anti-Ox z Biochemii Urody czy niektóre sera Bielendy faktycznie spoko mogą być stosowane solo :)

      Usuń
    6. Myślałam póki co o tym serum Planeta Organica anti age dla cery tłustej i mieszanej :)

      Usuń
  5. Ciekawe zestawienie.
    Chciałbym dowiedzieć się, czy gliceryna jest niezbędna w takich kremach/zelach? Dziekuje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teoretycznie nie, a w praktyce jeśli krem zawiera jakikolwiek roślinny ekstrakt, to prawie na pewno będzie on albo na glicerynie, albo na alkoholu. Oczywiście alkohol w kremach pod oczy to rzadkość, więc preferuje się ekstrakty glicerynowe. Ale jeśli krem jest pozbawiony wyciągów (jak krem Skinceuticals) albo będą to wyciągi olejowe (jak w łagodzącym kremie Sylveco) to wtedy gliceryna jest zbędna :)

      Usuń
  6. Bardzo przydatny wpis! Co ciekawe, wspominam Fitomed jako bogatszy, ale to było lata temu :D Z kolei Resibo z powodzeniem stosuję też rano. Często polecany jest Nacomi arganowy (u mnie się nie sprawdził), a ostatnio dostałam polecajkę, że super jest kawowy 100% Pure. Szkoda, że ten Mizon nas rozczarował...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A, jeszcze Martina Gebhardt z awokado jest podobno super super :)

      Usuń
    2. A Nacomi czemu się nie sprawdził? Za tłusty/ciężki/treściwy?

      Usuń
    3. Tlustosc nie szła w parze z efektem na skórze, jak zamieniłam na Senelle to odżyła :)

      Usuń
  7. Fajne zestawienie :). Zdecydowanie chciałabym poznać resibo oraz Make me bio :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Wow ale lista, zaskakująco większości nie miałam. Kiedyś miałam jeden żelowy z Floslek i tak mi oczy podrażniał, że nie byłam wstanie go używać :/ Bardzo dobrze wspominam odżywczy z Vianka oraz arganowy z Nacomi :) Bardzo lubię leciutki nawilżajacy z La Roche-Posay :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To już trzeci komentarz wspominający Nacomi, muszę na niego zerknąć ;)

      Usuń
  9. Super wpis:) właśnie wstrzymałam się z zakupem w sklepie oniesmielona wyborem, a tu u Marii link do Twojego bloga z takim rekonesansem. Z opisywanych używam Sylveco i bardzo go lubię na dzień. Szukałam czegoś bogatszego i kuszą mnie Resibio i Sesderma. Będę zaglądać tu częściej :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Dziękuję za ten wpis!! Napracowałaś się bardzo go tworząc. Na pewno wybiorę coś z peptydami pogrubiającymi skórę z Twojego zestawienia. KAWAŁ DOBREJ ROBOTY ANIU!! :D

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetnie opracowany post, dziękuję :) Rozwiałaś wiele moich wątpliwości.
    Po serum od BeOrganic możliwe, że skuszę się na serum Baikal Herbals :D

    OdpowiedzUsuń
  12. Ogrom pracy! Dzięki! Czy składniki zaznaczona na foletowo to składniki "gorsze",tzn takie, których mogłoby nie być i krem miałby lepszy skład? Mam tez pytanie o krem martina gerhard z avocado i helena rubinstein powercell - jest bardzo drogi, ale podobno skuteczny. Czy mogłabym prosic o opinie nt składu? Pozdrawiam anka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, na fioletowo są zaznaczone emolienty, czyli składniki bez których praktycznie żaden krem nie może istnieć :) Są to zarówno alkohole tłuszczowe (tak zwane dobre alkohole :)), naturalne składniki jak lecytyna czy skwalan, jak i silikony. W teorii są tu też naturalne oleje, ale je zaznaczam na zielono :)

      Podrzuć mi składy tych dwóch kremów, chętnie zajrzę! :)

      Usuń
  13. Dziękuję za wyjaśnienia - wklejam na razie martine gerhard woda, olej z pestek oliwek°, olej z awokado*, lanolina, hydrolat kwiatów róży damasceńskiej°, hydrolat kwiatów pomarańczy*, wosk pszczeli°, masło shea*, masło kakaowe°, tokoferol , esencja spagiryczna (z kwiatów róży damasceńskiej°, złota, srebra, siarki).

    Skład INCI: Aqua (Water), Olea Europaea (Olive) Seed Oil°, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Lanolin, Rosa Damascena (Rose) Flower Water°, Citrus Aurantium Amara (Orange) Flower Water*, Cera Flava° (Beeswax°), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Theobroma Cacao (Cocoa) Butter°, Tocopherol, Spagyric Essence (of Rosa Damascena Flower°, Gold, Silver, Sulfate).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Okej, no to tutaj mamy praktycznie same oleje i hydrolaty, więc obstawiam że to krem z gatunku tych super odżywczych. Więc jeśli takie kremy w stylu Resibo sprawdzały się u Ciebie do tej pory, to warto wziąć choćby dla porównania :)

      Usuń
  14. Kocham Twoje zestawienia! <3

    OdpowiedzUsuń
  15. I po raz kolejny probuje dodac sklad heleny rubinstein...moze sie uda
    Aqua,Dimethicone,Glycerin,Propylene Glycol,Cyclopentasiloxane,Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid,Phyllanthus emblica,PEG/PPG-18/18 dimethicone,Potassium Hydroxide,Carbomer,Soybean oil,Dimethiconol,Ceteth-10,Caffeine,Methyl methacrylate crosspolymer,Escin,Sodium Citrate,Sodium Hyaluronate,Silica,Adenosine,Ascorbyl Glucoside,Ammonium Polyacryldimethyltauramide,Laureth-4,Crithmum Maritimum Callus Culture Filtrate,Polysilicone-8,Acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer,Tocopherol,Methylparaben,Phenoxyethanol,Ethylparaben,Titanium Dioxide,Mica dziekuje i pozdrawiam anka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak dla mnie skład słaby. To oczywiście zależy od tego, co chcemy kremem pod oczy osiągnąć! Ten ma dużo silikonów, więc pewnie będzie fajnie doraźnie wygładzał skórę pod oczami, może cienie do powiek będą się na nim lepiej trzymać i tak dalej. Ale w kwestii pielęgnacji nie ma tu nic wybitnie ciekawego :)

      Usuń
    2. Aniu, ogromnie dziekuje za Twoja analize obydwu kremow-dzięki Tobie nie wydam bez sensu pieniedzy na helene rubinstein, bo zastanawialam się, czy nie zaszaleć. Najwyrazniej jednak skład nie uzasadnia ceny. Skore pod oczami mam bardzo cienka, sa juz zmarszczki mimiczne calkiem konkretne, probowalam roznych kremow z roznych "półek" - jak na razie nie widzę, żeby ktorykolwiek cos poprawil, niektre zas pogorszają aktualny stan. Jeszcze raz dziekuje, będe odwiedzać kosmeologikę. Pozdrawiam anka

      Usuń
  16. Dziękuję Aniu! Wspaniały wpis, czytałam go kilkukrotnie zastanawiając się nad kosmetykami. Bardzo przydatny dla mnie, jako że od jakiegoś czasu trapi mnie brak mojej pielęgnacji wokół oczu. Pouczona twoimi wpisami o peptydach to z nimi najchętniej kupiłabym krem i tu zastanawiam się nad soraya, tołpa dermo i eveline. Dodatkowo spodobały mi się vis plantis (ta cena do składu!) i make me bio (piękny skład i do tego filtr).
    Chciałam Ci podziękować za dzielenie się wiedza i twoje dlugie i bogate wpisy(nie tylko o urodzie, te o szafie również sa rewelacyjne), dzięki tobie i Ewie Szałkowskiej dochodze ze swoja pielęgnacją do ładu - Ewa świetnie wytłumaczyła podstawy dot. nawilżenia i emolientów, u Ciebie znalazłam bogatą wiedzę przeciwstarzeniową, czego mi brakowało. Pisz tak dalej :))

    OdpowiedzUsuń
  17. Dziękuję Aniu! Wspaniały wpis, czytałam go kilkukrotnie zastanawiając się nad kosmetykami. Bardzo przydatny dla mnie, jako że od jakiegoś czasu trapi mnie brak mojej pielęgnacji wokół oczu. Pouczona twoimi wpisami o peptydach to z nimi najchętniej kupiłabym krem i tu zastanawiam się nad soraya, tołpa dermo i eveline. Dodatkowo spodobały mi się vis plantis (ta cena do składu!) i make me bio (piękny skład i do tego filtr).
    Chciałam Ci podziękować za dzielenie się wiedza i twoje dlugie i bogate wpisy(nie tylko o urodzie, te o szafie również sa rewelacyjne), dzięki tobie i Ewie Szałkowskiej dochodze ze swoja pielęgnacją do ładu - Ewa świetnie wytłumaczyła podstawy dot. nawilżenia i emolientów, u Ciebie znalazłam bogatą wiedzę przeciwstarzeniową, czego mi brakowało. Pisz tak dalej :))

    OdpowiedzUsuń
  18. Genialny post! Znowu! Taki dokładny i dopracowany. Mam krem Resibo i kocham tak jak ty. Odkąd go stosuję moja skóra jest fantastycznie odżywiona i mam młodsze i jaśniejsze spojrzenie. To nic, że jest drogi. Będę go kupować, bo widzę, naprawdę widzę efekty.

    OdpowiedzUsuń
  19. Aniu, czy polecasz stosowanie ochronnego serum Antiox z wit C z BU pod oczy? Przez sezon grzewczy+ stosowanie minerałów powstają mi okrutne zmarszczki :( Mam 24 lata wiec nie bardzo.. Dodatkowo chciałam zdziałać na moje przebarwienia po trądziku przy pomocy tego serum. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno nie zaszkodzi, ale musisz mieć na uwadze że to jest serum typowo "profilaktyczne", ale nie odwróci ono wskazówek zegara. Natomiast miałam ostatnio okazję go przez tydzień poużywać i jest wyjątkowo przyjemne w stosowaniu :)

      Usuń
  20. Aniu, mam jeszcze pytanie, co sądzisz o skladzie innego kremu floslek (dermonaprawczy), z gory dziekuje i pozdrawiam anka
    Aqua, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Isopropyl Myristate, Butyrospermum Parkii Butter, Biosaccharide Gum-1, Chondrus Crispus Extract, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Steareth-20, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Propylene Glycol, Euphrasia Officinalis Extract, Triethanolamine, Carbomer, Allantoin, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Hyaluronic Acid, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Całkiem sympatyczny :) Zależy czego od niego oczekujesz? Ale na pewno godny uwagi jest peptyd, witamina C w dwóch postaciach i inne witaminy, fajne oleje, nawilżacze... :)

      Usuń
  21. Świetny ,wyczerpujący wpis... obok magazynu food forum to mój ulubiony blog, dzięki za kolejny materiał do poczytania ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prawdę mówiąc to po wejściu na tę stronę od razu zaatakowały mnie pseudonaukowe artykuły, więc nie wiem czy cieszyć się z takiego zestawienia ;D Tym niemniej dziękuję!

      Usuń
  22. Świetny tekst, bardzo pomocne są takie zestawienia :) A co sądzisz o składzie kremu z Mincer Pharma Boto LiftX? Ma jakieś sensowne składniki? Szukam kremu bardziej odżywczego, do stosowania na noc, czy ten się nadaje?
    Aqua/Water, Isopropyl Myristate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Steareth-7, Steareth-10, Avocado (Persea Gratissima) Oil, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-4, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimeticone, Cetearyl Alcohol, Laureth-3, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Sodium Polyacrylate, Allantoin, Panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Imidazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tego czy jest odżywczy to na sto procent po składzie nie powiem, bo chociaż mamy tam sporo emolientów to na trzecim miejscu w składzie jest nawilżacz, który może nadać trochę "za dużo lekkości" - ale o tym da się przekonać dopiero po zakupie, niestety :( Może też przyda Ci się moja obserwacja, że kremy tak od 40/50+ w górę zwykle idą już w konsystencje treściwsze i bardziej odżywcze, więc jest szansa że i tutaj tak będzie.

      Co do reszty składu, to mnie jakoś nue porywa. Są dwa peptydy (super!), ale w gruncie rzeczy towarzystwo średniawe - witamina C w słabych i niestabilnych formach, brzydkie konserwanty... Takie na dwoje babka wróżyła ;)

      Usuń
  23. Dziękuję za odpowiedź, poszukam czegoś innego jeszcze.
    Ps. Bardzo lubię Twojego bloga, świetnie piszesz, oby tak dalej :)

    OdpowiedzUsuń
  24. Właśnie trafiłam na Twojego bloga - bardzo mi się podoba! :)
    Mam ogromną prośbę - czy mogłabyś przeanalizować poniższy skład (Lynia MULTI REPAIR EYE CREAM):
    Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isohexadecane, Diheptyl Succinate, Propanediol, Decyl Cocoate, Glyceryl Stearate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Rosa Canina Fruit Oil , Borago Officinalis Seed Oil, C13-15 Alkane, Chondrus Crispus Extract, Albizia Julibrissin Bark Extract, Caffeine, Lithothamnion Calcareum Extract, Phytosphingosine, Ceramide AP, Ceramide EOP, Ceramide NP, Polyglyceryl-3 PCA, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Xymenynic Acid, Tocopherol, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Phytate, Hydrogenated Lecithin, Phenethyl Alcohol, Pentapeptide-48, Darutoside, Cholesterol, Maltodextrine, Distarch Phosphate, Potassium Cetyl Phosphate, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexyl Stearate, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Xanthan Gum, Carbomer, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium Isostearate, Citric Acid, t-Butyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol
    Będę mega wdzięczna! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oczywiście to zależy czego oczekujesz od kremu pod oczy, co miałby dla Ciebie zrobić :) Dla mnie ten skład nie jest zbyt ciekawy, bo to głównie oleje i ekstrakty, trochę kofeiny czy ceramidów. Dosyć daleko w składzie jest jeden peptyd głównie o właściwościach wspomagających gojenie :) Także dla osób które właśnie tego wymagają (nawilżenia, odżywienia) powinien być okej :)

      Usuń
  25. Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Czyli chyba muszę szukać czegoś innego. Potrzebuję kremu na przebarwienia hormonalne, mocne sińce pod oczami, dużo drobnych zmarszczek w okolicy doliny łez, czyli chyba na wszystko co tylko może wystąpić w okolicy pod oczami. W tym roku skończę 30 lat a mam wrażenie, że moja skóra pod oczami wygląda dużo starzej. Może mogłabyś polecić coś ciekawego? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Są dwie rzeczy, których powinnaś szukać w kremach pod oczami w takim razie:
      - na przebarwienia hormonalne składników rozjaśniających przebarwienia, czyli głównie witaminy C, kwasów PHA, Superoxide Dismutase :)
      - składników pogrubiających skórę, żeby zmniejszyć widoczność naczynek + zająć się zmarszczkami. Takie właściwości mają niektóre peptydy (poczytasz o nich tutaj https://www.kosmeologika.pl/2017/03/peptydy-w-pielegnacji-cery.html) i być może niektóre substancje naturalne (o nich tutaj https://www.kosmeologika.pl/2017/05/naturalna-pielegnacja.html).

      Ogólnie kremów pod oczy łączących to wszystko nie ma aż tak wiele i to raczej na wyższych półkach cenowych. Ale na przykład ja ostatnio na 2+2 w Rossmannie kupiłam ten krem:
      https://www.rossmann.pl/Produkt/Kremy-pod-oczy/Perfecta-AZJAtica-krem-pod-oczy-i-na-powieki-na-dzien-i-na-noc-azjatycki-rytual-mlodosci-15-ml,285230,8703
      gdzie jest tego całkiem sporo :) Bo jest i witamina C, i dysmutaza, i dwa rodzaje naturalnych peptydów. Od tego bym zaczęła, a potem pod koniec opakowania mogłabyś dać mi znać jak wrażenie i wtedy mogłybyśmy spróbować czegoś innego (albo kombinacji z jakimś serum, albo innego kremu) :)

      Usuń
  26. Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :))
    Znalazłam ostatnio taki krem z Bandi:
    AQUA/WATER, DECYL COCOATE, GLYCERIN, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, ASCORBYL TETRAISOPALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, FUCUS VESICULOSUS EXTRACT, BIOSACCHARIDE GUM-1, PANTHENOL, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, SACCHAROMYCES CEREVISIAE EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, MORUS ALBA ROOT EXTRACT, PRUNUS PERSICA LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PANTOLACTONE, INULIN LAURYL CARBAMATE, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, HEXYLENE GLYCOL, TRIETHANOLAMINE, CAPRYLYL GLYCOL , PVP, XANTHAN GUM, SODIUM METABISULFITE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, METHYLPROPANEDIOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN
    Myślisz, że by się nadał w mojej sytuacji czy ten z Perfecty jednak lepszy?
    I właśnie teraz znalazłam NeoStrata Targeted Treatments Bionic Eye Cream Plus 4% PHA). Tylko że ten krem zawiera chyba retinol (jeśli dobrze rozumiem) więc nie wiem czy nada się na okres wiosna-lato? Poniżej skład:
    Aqua (Water), Octyldodecyl Neopentanoate, butylenowy, stearynian glicerolu, glukonolakton, hydroksystearynianu glikolu propylenowego, alkohol stearynowy, stearynian PEG-40, alkohol cetylowy, Arginina, kwas laktobionowy, Dimethicone, Glycerin, retinylu (witamina A) Palmitate, Tetrahexyldecyl askorbinianu ( Witamina C Ester), Tokoferolu (witamina E) Acetate, Panthenol, Camellia oleifera (Green Tea) Leaf Extract, Cucumis sativus (ogórek) Fruit Extract, hialuronian sodu, Saccharomyces cerevisiae Extract, N-Hydroxysuccinimide, Chrysin, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl tetrapeptyd- 7, Nylon-12, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, BHT, EDTA dwusodowy, wodorosiarczyn sodu, Caprylyl glikolu chlorofenezyna, Fenoksyetanol, CI 19140 (Yellow 5)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z tych wszystkich zdecydowanie wygrywa Bandi! Bardzo wysoko ma najlepszą postać witaminy C, dosyć wysoko peptyd, a i ogólnie reszta składu bardzo ładna!

      Ten NeoStrata to nie za ciekawy, interesujące składniki wchodzą późno, a i retinolu nie ma tylko witaminę A, która ma wyłącznie działanie antyoksydacyjne - bez rewitalizowania skóry :<

      Usuń
  27. Bardzo dziękuję za odpowiedź!! :)) w takim razie przetestuję Bandi :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kosmeologika , Blogger